Na co jít před Vánoci do divadla?

Rozhodně na Vánoční koledu – divadelní představení na motivy vánoční povídky Charlese Dickense. Snad ani nemusím připomínat děj. Chamtivého lichváře Ebenezera Scrooga navštíví po sobě celkem tři duchové – Duch minulých Vánoc, Duch současných Vánoc a Duch budoucích Vánoc. Každý z nich se snaží starého chamtivce napravit a snad ani nikoho nepřekvapím, když napíšu, že se jim to nakonec povede. Je to vánoční příběh a ten přece nemůže skončit špatně. Na druhou stranu ale bylo představení místy dost temné až děsivé.

V hlavní roli se představil úžasný Karel Roden a musím říct, že byl opravdu úžasný. Bez nadsázky se o něm může mluvit jako o Panu herci. V rámci jednoho představení dokázal člověka pobavit i rozplakat. Celým příběhem nás provázela Ivana Chýlková, která se na všechno dívala z majestátního nadhledu a obohacovala děj o trefné komentáře. V závěru se představila jako děsivý Duch budoucích Vánoc.

Někdy temnou, někdy žertovnou atmosféru dokresloval orchestr. Ze zpěváků se nám představil David Koller a jako zpěvačka se nám dokonce představila i Ivana Chýlková.

Co bych Vánoční koledě vytkla? Nejsem sama, koho rušil silný cizí přízvuk herečky a zpěvačky, která představovala Ducha současných Vánoc. Chvílemi jí bohužel nebylo vůbec rozumět. Pokládala jsem si otázku, zda je to vůbec přípustné, aby v českém divadle zaznívala tak nečeská čeština a navíc čeština, které není skoro rozumět.

Na druhou stranu ale musím říct, že pozitiva jasně převažují nad negativy. Vánoční koleda je krásný, místy děsivý, příběh s milým a příjemným vyzněním. Hledáte způsob, jak si navodit tu správnou vánoční náladu? Zajděte do divadla na Vánoční koledu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Divadlo. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *