O mém velkém zklamání z Rozbřesku

Příchod Rozbřesku do kin pro mě byla velká událost a to i navzdory tomu (nebo možná právě proto), že jsem ho nečetla. Měla jsem ráda celou sérii. První díl jasně vedl, byla to taková ta oddychovka, když jsem si chtěla odpočinout. Obávám se ale, že Rozbřeskem to padá.

Ještě na začátku bych se ráda zmínila o našem kině. Stalo se to náhle, po důvodech jsem se příliš nepídila, protože mě nenapadlo, že by se mne to třeba mohlo nějak dotknout. O čem je řeč? Palace cinemas se stal součástí Cinema city. Dotklo se mě to docela citelně. Vážené Cinema city totiž nedělá žádný sladký popcorn, ani obyčejný sladký, ani můj oblíbený karamelový. Za to mají u mě velký minusový bod.

Teď už k samotnému filmu. Jak jsem řekla v úvodu, čtyřku Twilight ságy jsem nečetla. Netušila jsem tudíž, oč půjde, snad jen kromě toho, že Edward Bellu na konci kousne. To, co jsem viděla, bych rozdělila na dvě části. V první hodině se odbývala svatba a líbánky. Pominu scénu téměř na začátku, kde Bella stojí na mrtvolách svých blízkých (tady si nemohu odpustit připomenout jistou paralelu s Harrym Potterem a sochou na Ministerstvu kouzel v posledním dílu). Celá svatba byla ubrečená a Bella se zdála být na pokraji nervového zhroucení. Líbánky byly snad až moc dlouhé a nudné. Bella s Edwardem se téměř pořád „očuchávali“, zničili celou ložnici, aby nakonec Bella zjistila, že je těhotná. V tuhle chvíli začíná druhá část – Bellino těhotenství a ošklivé krvavé scény. Já prostě nemám ráda příliš krvavé filmy, tak proč musí chudáka Bellu nechat chátrat tak, že nakonec umře celá krvavá? Už ve chvíli, kdy začala brčkem srkat lidskou krev (což bylo samo o sobě dost komické) se mi zvedl žaludek. Každý má jiný názor, ale druhá část filmu byla dost ošklivá. Komické bylo nejen ono brčko, ale i některé další scény, které, dle mého, komicky ani vyznít neměly.

Abych ale jenom nekritizovala. Hudba byla naprosto úžasná. A nejlepší scéna? Bezesporu ta, kdy se Jacob hádá s vůdcem smečky a nakonec se od nich odtrhne. To byla velmi působivá scéna.

Zdá se, že nej pro mne zůstane i nadále jednička. Tady alespoň Bella nevypadá, že se každou chvíli zhroutí. Je mi jasné, že se fanouškům Twilight ságy nebude můj článek zamlouvat, ale já jsem se na to těšila tak dlouho, že své zklamání musím někde ventilovat.

V závěru musím říct, že mě to motivovalo k přečtení Rozbřesku. Hned po zkouškách se na něj vrhnu, abych zjistila, zda je to jenom chyba filmu nebo jestli byla takhle špatná už i kniha.

Příspěvek byl publikován v rubrice Filmy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 komentáře u O mém velkém zklamání z Rozbřesku

  1. Slečna K. napsal:

    Já jsem četla knížku a myslím, že je super, proto i na film jsem se koukala jinak 🙂 No uvidíš, až to přečteš 😉

  2. Em napsal:

    Mně se zase jednička vůbec nelíbila. Přišla mi bez děje. Nejraději mám trojku. A Rozbřesk mě nezklamal, líbil se mi a scény mi komické nepřišly :)). Ale jak říká Slečna K., po přečtení knihy se na to možná budeš koukat jinak :))

  3. Rozuška napsal:

    2 je nudná nejraději mám ty poslední díly :):):):):)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *